Vonkajšie terasy

Drevené parkety sú v skutku jedinečným typom podlahovej krytiny. Aj preto sú drevené parkety obľúbené už desiatky rokov. Drevené parkety je možné nájsť už v starších domoch a bytoch a využívané boli aj v rôznych kultúrnych pamiatkach. Pokiaľ nie sú napadnuté škodcami je vysoko pravdepodobné, že kvalitne prevedená renovácia a brúsenie parkiet im prinavráti ich stratený vzhľad. To všetko svedčí o tom, že drevené parkety sú podlahovou krytinou, ktorá vám vydrží, pri správnej starostlivosti, slúžiť večnosť.

Za dlhou životnosťou, kvalitou a všestrannou využiteľnosťou drevených parkiet stojí nenapodobiteľný materiál, ktorým je kvalitné drevo. Drevo spĺňa aj tie najvyššie nároky, ktoré sú kladené na interiérové podlahy a krytiny do domácností v súčasnosti. Drevo je stálym, trvácnym, odolným a navyše aj ekologickým materiálom s priam dokonalými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Nehovoriac o jeho nezameniteľnom dizajne, je materiálom predurčeným na využitie v interiéroch.

Prečo sú vonkajšie terasy vždy dobrým nápadom?

Aj vy patríte medzi tých, ktorí by na záhrade najradšej trávili pokojne aj celý deň? V takom prípade budú vonkajšie terasy tým správnym doplnkom aj na vašu záhradu. Vonkajšie terasy sú všestranne využiteľné. V závislosti od veľkosti vonkajšej terasy je možné prispôsobiť jej dizajn a zariadenie vašim preferenciám tak, aby bolo možné terasu využívať na rôzne účely. Niekto preferuje menšiu vonkajšiu terasu – napríklad na trávenie času s rodinnou alebo na každodenné ranné popíjanie kávy alebo poobednú šálku čaju.

Iní zas preferujú väčšiu vonkajšiu terasu, ktorá bude využiteľná na väčšie oslavy a posedenia s celou rodinou a priateľmi. Vonkajšia terasa je miestom, na ktorom sa cíti dobre každý. Miestom, ktoré spája rodinu, priateľov a známych. Dokonca, vonkajšie terasy sú čoraz častejšie využívané aj v hotelových a ubytovacích zariadeniach, v reštauráciách a kaviarňach či na rôznych verejných priestranstvách. Aj preto sme zaradili do našej ponuky realizácií aj realizáciu vonkajších terás z vysokokvalitných materiálov.

Aké parametre by mali spĺňať vonkajšie terasy, aby si uchovali svoju krásu aj funkčnosť čo najdlhšie?

Vonkajšie terasy sú denne vystavované rôznym vplyvom počasia či meniacim sa poveternostným podmienka. Na materiál použitý na realizáciu vonkajšej terasy vplýva najmä priame slnečné žiarenie, vlhkosť a dážď, ako aj vietor a počas zimných mesiacov sneh či krúpy. Použitie vysokokvalitným materiálov by preto malo byť samozrejmosťou. Len tak si vonkajšia terasa udrží svoj akostný vzhľad a zachová funkčnosť dlhodobo. Dodržanie kvalitatívnych postupov si samozrejme vyžaduje aj montáž vonkajšej terasy.

Na realizáciu vonkajších terás používame špeciálne exteriérové podlahové rošty. Tie sú špeciálne vyrobené pre využitie v exteriéroch tak, aby dokázali spoľahlivo odolávať zmenám počasia a aj vyššiemu zaťaženiu. Takéto exteriérové podlahové rošty sú vhodné ako na vonkajšie terasy, tak aj na realizáciu balkónov, zimných záhrad alebo na okolie vonkajších a vnútorných bazénov. Pre dosiahnutie čo najdlhšej životnosti a uchovanie vonkajších vlastností samozrejme odporúčame vykonať hĺbkovú impregnáciu, ktorá posilní drevo z vonku aj z vnútra.

Vonkajšia terasa

S montážou vonkajších terás sa na nás neváhajte obrátiť

Naša firma Trade INTERIER sa špecializuje na drevené parkety. V našej ponuke nájdete klasické parkety, ako aj špeciálne drevené parkety na podlahové kúrenie, ktoré sú určené pre domy a byty s podlahovým vykurovaním. V ponuke nechýbajú ani veľkoplošné parkety a obľúbené intarzie. Medzi naše služby patrí aj renovácia a brúsenie parkiet, pretože drevu rozumieme a vieme, že dreveným parketám je možné vdýchnuť nový život aj kvalitne vykonanou renováciou. Špecializujeme sa aj na montáž parkiet pre telocvične a športové haly.

Postaráme sa o dodanie drevených parkiet a exteriérových podlahových roštov, ako aj o profesionálnu montáž u vás v interiéri alebo v exteriéri. Spoľahnúť sa môžete na individuálny prístup, dôkladnú komunikáciu, ako aj dôsledné dodržiavanie dohodnutého časového harmonogramu prác. S realizáciami vonkajších terás pritom odporúčame začať na jar tak, aby ste si mohli terasu užívať počas celej sezóny. Ideálnym obdobím na realizáciu je aj leto a skorá jeseň. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Drevené parkety

  • Málokto vie, že na dobrú tepelnú bilanciu ľudského organizmu viac vplýva teplota podlahy a stien ako teplota vzduchu v miestnosti. Z podlahových materiálov túto požiadavku najlepšie spĺňa drevo, lebo je vynikajúcim tepelným izolátorom.
Group 3

Mám záujem