Renovácia a brúsenie parkiet

Kvalitne prevedená renovácia a brúsenie parkiet dokážu aj starším parketám prinavrátiť stratený vzhľad. Drevo je prírodným materiálom, ktorý je možné vhodným spôsobom opäť dostať do podoby ako za nova. Na drevo prirodzene vplývajú rôzne poveternostné faktory. V interiéroch je to najčastejšie vlhkosť alebo v opačnom prípade sucho. Svoj podiel na zmenách na dreve má aj samotných vzduch a prúdenie vzduchu, kedy môže dochádzať k zvetrávaniu. Zabúdať netreba ani na slnečné žiarenie, ktoré na drevené parkety môže dopadať z exteriéru cez okná alebo balkón.

Kvalitu a vonkajší vzhľad drevených parkiet môže ovplyvniť aj spôsob využívania interiéru a používanie klimatizácie počas leta či spôsob vykurovania počas zimných mesiacov. Keďže je drevo prírodným materiálom, vonkajšie prostredie naň prirodzene vplýva. Dobrou správou je, že aj keď na drevené parkety vplýva množstvo vonkajších podnetov, vhodnou starostlivosťou je ich možné chrániť z vonku aj z vnútra. Po kvalitne prevedenej renovácii a brúsení parkiet majú „šancu na nový život“ aj staršie parkety.

Kedy je vhodná renovácia a brúsenie parkiet?

Postaráme sa o renováciu a brúsenie parkiet aj u vás doma alebo vo vašom objekte. Renováciu a brúsenie parkiet je možné vykonať pre parkety, ktoré už na prvý pohľad stratili svoje akostné vonkajšie vlastnosti alebo je potrebné vylepšiť ich vonkajší vzhľad. S renováciou a brúsením parkiet by ste nemali dlho čakať, najmä ak si všimnete poškodenia v štruktúre drevených parkiet alebo spozorujete rôzne zmeny na povrchu drevených parkiet. V každom prípade pred brúsením a renováciou, ochotne vykonáme kontrolu vašich drevených parkiet.

Renovácia a brúsenie parkiet sú vhodné aj pre staršie objekty, v ktorých sa o drevené parkety nikto nestaral dlhšie obdobie. Neraz je možné zachrániť aj výrazne poškodené parkety alebo parkety v starých domoch a bytoch, ktoré by na prvých pohľad bolo potrebné vymeniť za nové. S renováciou a brúsením parkiet sa na nás môžete vždy obrátiť – či už máte klasické parkety alebo špeciálne drevené parkety na podlahové kúrenie. Sme tu pre vás aj v prípad záujmu o montáž parkiet – klasických, veľkoplošných parkiet, intarzií alebo o montáž parkiet v telocvičniach a športových halách či montáž parkiet a podlahových roštov na vonkajších terasách a balkónoch.

Využívanie modernej technológie a overených pracovných postupov je pri renovácii a brúsení parkiet samozrejmosťou

Pri renovácii a brúsení parkiet využívame moderné technológie a overené pracovné postupy. Drevo si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a špecifické ošetrenie. Aj preto je potrebné zveriť renováciu a brúsenie parkiet do rúk profesionálov. Stav vašich parkiet v prvom kroku skontrolujeme a ohodnotíme. Na základe zistených skutočností navrhneme najvhodnejší postup a spôsob brúsenia a renovácie. Preveríme či je drevené parkety možné renovovať do stavu, v ktorom budú opäť plne využiteľné a maximálne funkčné.

Drevené parkety sa snažíme renovovať vždy, keď je to možné, a tým im prinavrátiť funkčnosť, akostný vzhľad a predĺžiť ich životnosť. Vo vybraných prípadoch – napríklad pri napadnutí dreva škodcami či pri prílišnom navlhnutí parkiet niekedy nie je možné parkety renovovať. V takomto prípade vám odporučíme montáž nových kvalitných drevených parkiet. Sme expertmi na drevo a drevené podlahy, preto vám vždy odborne poradíme a navrhneme to najlepšie riešenie pre vaše potreby a nároky vášho interiéru. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Drevené parkety

  • Málokto vie, že na dobrú tepelnú bilanciu ľudského organizmu viac vplýva teplota podlahy a stien ako teplota vzduchu v miestnosti. Z podlahových materiálov túto požiadavku najlepšie spĺňa drevo, lebo je vynikajúcim tepelným izolátorom.
Group 3

Mám záujem