Drevené parkety

Drevené parkety – podlaha, ktorá nikdy nevyjde z módy

Drevené parkety sú v skutku jedinečným typom podlahovej krytiny. Aj preto sú drevené parkety obľúbené už desiatky rokov. Drevené parkety je možné nájsť už v starších domoch a bytoch a využívané boli aj v rôznych kultúrnych pamiatkach. Pokiaľ nie sú napadnuté škodcami je vysoko pravdepodobné, že kvalitne prevedená renovácia a brúsenie parkiet im prinavráti ich stratený vzhľad. To všetko svedčí o tom, že drevené parkety sú podlahovou krytinou, ktorá vám vydrží, pri správnej starostlivosti, slúžiť večnosť.

Za dlhou životnosťou, kvalitou a všestrannou využiteľnosťou drevených parkiet stojí nenapodobiteľný materiál, ktorým je kvalitné drevo. Drevo spĺňa aj tie najvyššie nároky, ktoré sú kladené na interiérové podlahy a krytiny do domácností v súčasnosti. Drevo je stálym, trvácnym, odolným a navyše aj ekologickým materiálom s priam dokonalými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Nehovoriac o jeho nezameniteľnom dizajne, je materiálom predurčeným na využitie v interiéroch.

Kvalita ako samozrejmosť, elegantný dizajn za odmenu – to všetko sú drevené parkety

Drevené parkety sú podlahovou krytinou, ktorú si zamiluje každý. Či už použijete drevené parkety v celom obytnom priestore alebo vo vybraných miestnostiach, výsledkom bude vždy jedinečný interiérový dizajn. Drevené parkety sú ideálne kombinovateľné s rôznymi ďalšími materiálmi a ladia snáď s každým farebným odtieňom. Drevené parkety sú podlahovou krytinou, ktorá vám bude vyhovovať po stránke funkčnosti a kvality a zároveň vás bude tešiť svojim dizajnom, ktorý dodá interiéru nádych prírody.

Naše drevené parkety sú vyrábané výhradne z vysokokvalitného a špeciálne upraveného dreva. Sú zárukou dlhej životnosti – pri správnej údržbe sú neraz aj viacgeneračnou podlahovou krytinou. V našej ponuke nájdete klasické parkety, lamelové parkety, ako aj drevené parkety na podlahové kúrenie, ktoré sú špeciálne upravené na využitie v interiéroch s podlahovým vykurovaním a vyžadujú si špeciálnu montáž. Samozrejmosťou v našej ponuke sú aj intarzie a rôzne veľkoplošné parkety, ako aj exteriérové podlahové rošty na využitie pre vonkajšie terasy, balkóny alebo okolie bazénov.

Poznáte všetky výhody drevených parkiet?

S drevenými parketami sa spája nespočetné množstvo výhod. Sú ideálnou podlahovou krytinou priam do každej miestnosti v dome či v byte. Skvelou voľbou sú jednoznačne aj do priestorov hotelov a ubytovacích zariadení, ako aj do rôznych múzeí, galérií či kultúrnych priestorov. Jednoducho tam, kde sa žiada kvalitná, trvácna a elegantná podlahová krytina sú drevené parkety tým správnym riešením. O profesionálnu montáž drevených parkiet sa samozrejme postaráme.

Pri menovaní akostných vlastností drevených parkiet je potrebné spomenúť najmä ideálne tepelno-izolačné vlastnosti, ako aj zvukovo-izolačné vlastnosti, ktoré oceníte napríklad medzi poschodiami. Drevené parkety je rozhodne možné zaradiť medzi zdravé podlahy, ako aj medzi podlahy, ktoré vám pomôžu zo šetrením nákladov za energie. Drevo si prirodzene udržiava príjemnú teplotu – v zime aj počas leta je príjemné aj pri dotyku bosou nohou. V prípade akýchkoľvek otázok o drevených parketách alebo v prípade záujmu o vypracovanie ponuky na mieru nás neváhajte kontaktovať.

Drevené parkety

  • Málokto vie, že na dobrú tepelnú bilanciu ľudského organizmu viac vplýva teplota podlahy a stien ako teplota vzduchu v miestnosti. Z podlahových materiálov túto požiadavku najlepšie spĺňa drevo, lebo je vynikajúcim tepelným izolátorom.
Group 3

Mám záujem