Klasické parkety

Klasické drevené parkety v mnohých z nás evokujú starú, vŕzgajúcu podlahu, ktorej chyby treba zakryť kobercami. Takáto predstava sa však spája s minulosťou typickou nedokonale upraveným materiálom a nedokonalým spôsobom kladenia. Taktiež klasické parkety hrúbky 22 mm nahrádzali dnes používané izolačné materiály (nobasil,polystyrén a iné) slúžili ako dobrý izolačný materiál na podlahy. Dnešné technológie použité či už pri spracovaní a sušení alebo použité pri montáži predurčujú drevené parkety na optimistickú budúcnosť, v ktorej sa spojí sila tradície s náročnými požiadavkami.

Lamelové parkety

Dnes sa klasické parkety vo veľkom množstve nahrádzajú lamelovými parketami takzvanými lam parketami o hrúbke 8-10mm.Dôvodov je niekoľko, používané izolačné materiály v podlahách (nobasil, polystyrén a iné) zabezpečia dostatočnú izoláciu podlahy, pri dodržiavaní technických podmienok je možnosť uloženia na podlahové kúrenie, taktiež možnosť kombinácie s intarziami. Dnešné technológie predurčujú drevené lam parkety na optimistickú budúcnosť, v ktorej sa spojí sila s náročnými požiadavkami na moderný materiál.

Klasické parkety – to je teplo, útulnosť a estetický vzhľad aj do vášho interiéru

Klasické parkety z dreva sú využívané už celé roky. Obľube sa tešia tak dlhé obdobie najmä vďaka nezameniteľným vlastnostiam dreva, ktoré sa po správnej úprave stáva dokonalou podlahovou krytinou. Kým konštrukcia klasických parkiet z dreva sa výrazne nemení, v posledných rokoch boli výrazne zdokonalené technologické procesy výroby aj postupy montáže klasických drevených parkiet. Vďaka tomu dnes spĺňajú drevené parkety vysoké požiadavky na kvalitu a funkčnosť, ako aj nároky na využiteľnosť v moderných stavbách.

Klasické parkety sú zároveň akousi vzácnou klasikou medzi drevenými podlahovými krytinami. Sú stále moderné a či už ich využijete len v niektorých miestnostiach alebo v celom byte či dome – zakaždým si môžete byť istí elegantným vzhľadom vášho interiéru. Ako špecialista na parkety vám preto ponúkame klasické parkety aj lamelové parkety. V našej ponuke nájdete drevené parkety v rôznych farebných odtieňoch, elegantné intarzie, ako aj špeciálne drevené parkety na podlahové kúrenie či veľkoplošné parkety a exteriérové podlahové rošty na využitie pre vonkajšie terasy, balkóny či pre okolie bazénov.

Klasické parkety – podlahová krytina s jedinečnými tepelno-izolačnými vlastnosťami

Nie je žiadnym tajomstvom, že drevo, ako stavebný a konštrukčný materiál, vykazuje ideálne tepelno-izolačné vlastnosti. Klasické parkety z dreva sú tak príjemné na dotyk, nakoľko je ich povrch prirodzene teplý. Počas teplých mesiacov sa však nemusíte obávať príliš teplej podlahy, práve naopak. Aj počas leta si drevené parkety udržujú príjemnú teplotu a interiéru pomáhajú s prirodzenou cirkuláciou vzduchu a udržaním príjemných interiérových teplôt. Nakoľko je drevo prírodným materiálom, umožňuje priestoru, obrazne povedané „dýchať“.

Vďaka prirodzenej prievzdušnosti a ideálnym tepelno-izolačným vlastnostiam sú klasické parkety vhodné pre rôzne typy stavieb, ako aj pre nízkoenergetické domy alebo pre tých, ktorí hľadajú zdravú a ekologickú podlahovú krytinu pre svoje bývanie. Vďaka využitiu vysokokvalitných materiálov, pokrokovej technológie a profesionálnej montáži sú klasické parkety priam predurčené na využitie v moderných stavbách a domoch. Vhodné sú ako do domácností, tak aj do rôznych ubytovacích zariadení či hotelových alebo kultúrnych priestorov.

Klasické parkety z dreva

Na spoľahlivé tlmenie sa môžete pri klasických parketách spoľahnúť

Klasické parkety sú obľúbené už dlhé roky. Kedysi ich použitie sprevádzalo nie práve príjemné vŕzganie pri dostupení nohou na podlahu. Najmä počas noci alebo v skorých ranných hodinách dokáže byť podlaha, ktorá vŕzga, mimoriadne rušivá. Vďaka moderným postupom sa zdokonalili výrobné technológie klasických parkiet, ako aj postupy montáže klasických parkiet. Klasické parkety, ktoré dnes inštalujeme do domácností rozhodne nevŕzgajú a nevydávajú rušivé zvuky.

O dokonalé tlmenie drevených parkiet sa starajú izolačné materiály – nobasil, polystyrén alebo iné, ktoré slúžili ako spoľahlivý izolačný materiál na podlahy. Zároveň tiež predchádzajú vŕzganiu parkiet, nakoľko zabraňujú ohýbaniu či posunom parkiet pri chôdzi. S výberom vhodných parkiet pre vaše bývanie vám ochotne poradíme. Nezabúdajte, že sa na nás môžete obrátiť aj v prípade záujmu o renováciu a brúsenie parkiet. Keď ide o parkety a ich montáž či renováciu, sme vám k vždy dispozícii – a to aj v prípade záujmu o profesionálne drevené parkety do telocvične alebo športovej haly.sú obľúbené už dlhé roky. Kedysi ich použitie sprevádzalo nie práve príjemné vŕzganie pri dostupení nohou na podlahu. Najmä počas noci alebo v skorých ranných hodinách dokáže byť podlaha, ktorá vŕzga, mimoriadne rušivá. Vďaka moderným postupom sa zdokonalili výrobné technológie klasických parkiet, ako aj postupy montáže klasických parkiet. Klasické parkety, ktoré dnes inštalujeme do domácností rozhodne nevŕzgajú a nevydávajú rušivé zvuky.

Drevené parkety

  • Málokto vie, že na dobrú tepelnú bilanciu ľudského organizmu viac vplýva teplota podlahy a stien ako teplota vzduchu v miestnosti. Z podlahových materiálov túto požiadavku najlepšie spĺňa drevo, lebo je vynikajúcim tepelným izolátorom.
Group 3

Mám záujem