Drevené parkety na podlahové kúrenie

Drevené parkety na podlahové kúrenie – ako si správne vybrať?

Obľúbené podlahové kúrenie je kompatibilné aj s drevenými parketami. Dôležité je si však drevené parkety na podlahové kúrenie správne vybrať. Nie všetky drevené parkety totiž vyhovujú podlahovému kúreniu. Dôležité je sa tiež zamerať na to, či je dôvodom využitia podlahového vykurovania príjemný tepelný komfort v interiéri alebo vám záleží aj na ekonomickej efektívnosti kúrenia a dosiahnutí najnižších prevádzkových nákladov za vykurovanie.

Odpovedať by ste si mali aj na otázky ohľadom estetickosti a dizajnu vášho bývania. Práve drevené parkety sú špeciálne navrhnuté tak, aby dotvorili elegantnú, útulnú a príjemnú atmosféru interiérov v harmónii s prírodou. Pokiaľ chcete, aby vaše drevené parkety boli kompatibilné s podlahovým vykurovaním, je potrebné sa rozhodnúť pre špeciálny typ drevených parkiet na podlahové kúrenie. Drevené parkety na podlahové kúrenie majú od tých klasických o niečo iné parametre. Rozličný je aj spôsob montáže a samozrejme technológia, ktorú využívajú z hľadiska funkčnosti.

Drevené parkety na podlahové kúrenie – aké sú ich výhody?

Drevené parkety na podlahové kúrenie sú špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňali aj náročné kritériá na funkčnosť, praktickosť, kvalitu a komfort. Využívajú moderné pokrokové technológie, vďaka ktorým je možné ich kombinovať s podlahovým kúrením. Kým klasické parkety z dreva by mohlo pri príliš tenkej konštrukcii sálavé teplo spod povrchu vysušovať a pri príliš hrubej konštrukcii by teplo nedokázalo dostatočne prestupovať do interiéru, tak drevené parkety na podlahové kúrenie využívajú technológiu a konštrukciu, ktorá je dokonale prispôsobená nárokom podlahového kúrenia.

Obávať sa nemusíte predčasného poškodenia dreva v dôsledku vysušovania alebo jeho vlhnutia či iných nepríjemností. Nami ponúkané drevené parkety na podlahové kúrenie sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov. Vďaka pokrokovým technológiám a profesionálnej montáži sú ideálnou podlahovou krytinou pre efektívne podlahové kúrenie. Kým my sa postaráme o návrh a montáž drevených parkiet na podlahové kúrenie, vy sa môžete sústrediť na výber vhodného farebného odtieňu, typu dreva či dizajnu.

Profesionálna montáž drevených parkiet na podlahové kúrenie je samozrejmosťou

V našej ponuke nájdete kvalitné drevené parkety a lamelové parkety, ako aj intarzie a drevené parkety na podlahové kúrenie. Ku všetkým ponúkaným typom podlahových krytín poskytujeme aj profesionálnu montáž, ktorej výsledkom je kvalitná, bezpečná, funkčná a vizuálne pekná podlaha. V prípade drevených parkiet na podlahové kúrenie je potrebné vykonať špecifickú pokládku a montáž tak, aby vám mohlo podlahové kúrenie slúžiť čo najefektívnejšie. Pred menážou preto vykonáme dôkladnú kontrolu vašich priestorov.

Pred začatím prác je potrebné overiť aj to, či vaša nová podlaha bude vyžadovať splnenie zvláštnych stavebných požiadaviek – aj preto je vhodné venovať montáži drevených parkiet na podlahové kúrenie zvýšenú pozornosť. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Nezabúdajte, že sa na nás môžete obrátiť aj v prípade záujmu o špeciálne veľkoplošné parkety či renováciu a brúsenie parkiet. V ponuke našich služieb nájdete aj realizáciu vonkajších terás a montáž parkiet pre telocvične a športové haly. Keď ide o drevené podlahy a obklady – u nás ste na tom správnom mieste.

Drevené parkety

  • Málokto vie, že na dobrú tepelnú bilanciu ľudského organizmu viac vplýva teplota podlahy a stien ako teplota vzduchu v miestnosti. Z podlahových materiálov túto požiadavku najlepšie spĺňa drevo, lebo je vynikajúcim tepelným izolátorom.
Group 3

Mám záujem